KOSZYK JEST
PUSTY

Dlaczego warto pić olej lniany?

maj28
Jaki olej lniany wybrać? Dlaczego warto pić olej lniany? Olej lniany producent. Polska Olejarnia

Dlaczego warto pić olej lniany?

Zastanawialiście się dlaczego olej lniany jest takim wartościowym składnikiem naszej codziennej diety?

Najcenniejszymi składnikami oleju lnianego jest bogata reprezentacja wielonienasyconych kwasów tłuszczowych: linolenowego, którego jest do 60% i linolowego - 15,98%.

Brzmi obco? A jakże.

Należy zauważyć, że kwasy te maja też inne nazwy, które są bardziej "popularne".

Kwas linolenowy to inaczej omega-3, a kwas linolowy omega-6. Oprócz tego, wielonienasycone kwasy tłuszczowe ogólnie nazywane są witaminą F.

Teraz już wiadomo o co chodzi, prawda?

Ciekawostką jest to, że ani kwas linolenowy, ani linolowy nie sa syntezowane w organizmie człowieka, co oznacza, codziennie że powinniśmy dostarczać go w naszym pożywieniu. Czyli nasz organizm nie wytwarza ich sam podczas gdy, ich znaczenie dla naszego organizmu jest ogromne!

Gdzie w tym wszystkim rola oleju lnianego?

Pod względem zawartości i równowagi nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 olej lniany przewyższa wszystkie produkty codziennej diety i już 2 łyżki stołowe oleju lnianego zaspokajają dobowe zapotrzebowanie na nienasycone kwasy tłuszczowe.

Słyszeliście o równowadze kwasów omega?

Według opinii naukowców równowaga kwasów omega-3 i omega-6 jest konieczna do normalnej przemiany materii i powinna wyrażać się stosunkiem 4 do 1.

We wszystkich olejach roślinnych (oliwa z oliwek, olej rzepakowy, gorczycowy, etc.) występuje w sporej ilości kwas omega-6. Tymczasem kwas omega-3 w wystarczającym stopniu występuje wyłącznie w tłustych rybach morskich lub w tranie... Lecz i tak jest go dwukrotnie mniej niż w oleju lnianym! Zaskakujące, prawda?

Okazuje się, że średnie spożycie omega-6 przewyższa spożycie omega-3, przy czym brakuje go nie tylko w składzie olejów roślinnych, lecz łatwo rozpada się, zwłaszcza po obróbce przemysłowej, w oczyszczonych olejach rafinowanych.

 

Kwasy omega w oleju lnianym. Według opini naukowców równowaga kwasów omega-3 i omega-6 jest konieczna do normalnej przemiany materii i powinna wyrażać się stosunkiem 4 do 1.

 

Jak zbilansowac swoją dietę?

Olej lniany jest naturalnym źródłem kwasu omega-3. Ale czy każdy olej lniany jest zdrowy?

Jak już wspominałam obróbka przemysłowa oleju, jego oczyszczanie wpływa negatywnie na jego właściwości.

Najlepszym rozwiązaniem jest spożycie oleju lnianego, który został wytłoczony tradycyjną metodą na zimno. Dodatkowo bardzo ważne jest to, żeby taki olej lniany był nieoczyszczony i wyciśnięty z dobrej jakości nasion lnu złotego.

Czy to wszystko?

Nie. Pełnowartościowy olej lniany musi być świeży, rolewany w ciemne, szklane butelki i trzymany w lodówce.

Bierzemy pod uwagę wszystkie te warunki podczas produkcji naszego oleju lnianego w Polskiej Olejarni.

Olej lniany tłoczymy na swieżo, dopiero na zamówienie klienta. Klienci uwielbiaja nasz olej lniany, więc w naszej rodzinnej manufakturze olej lniany tłoczymy praktycznie codziennie.

Po wytłoczeniu taki olej przechodzi proces naturalnej sedymentacji (nie stosujemy obróbki przemysłowej), następnie jest butelkowany w ciemne szkło.

Od chwili wyciśnięcia oleju lnianego, aż do chwili dostawy (czy to kurierem czy na miejscu) nasz olej lniany przebywa w lodówce.

Na czas transportu (oleje wysyłamy również kurirem prosto do domu klienta) zabezpieczamy w specjalnych styropianowych termosach, aby chronić je przed wpływem czynników atmosferycznych.

Zapraszamy na stronę naszej rodzinnej olejarni Polska Olejarnia do zapoznania się z naszą ofertą.

 

www.PolskaOlejarnia.pl

 

Olej lniany producent Polska Olejarnia

maj  28
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl